Jakie usługi świadczy biuro tłumaczeń w Warszawie MIW?

biuro tłumaczeń MIW usługi dodatkowe
Tłumaczenia

Tu należałoby zacząć od tego, jakie są rodzaje tłumaczeń, co akurat jest proste. Dzielimy je na tłumaczenia pisemne oraz ustne…

TŁUMACZENIA PISEMNE MIW:

To każde tłumaczenie, które zostało przelane na papier. Wyróżniamy tłumaczenia zwykłe, oraz uwierzytelnione (potocznie nazywane „przysięgłymi”, z pewnością dlatego, że wykonywane mogą być jedynie przez tłumacza przysięgłego). Tłumaczenia zwykłe możemy podzielić na: medyczne, prawnicze, techniczne, marketingowe i inne. Do tłumaczeń uwierzytelnionych zaliczamy: tłumaczenie dokumentów samochodowych, świadectw, skróconego aktu małżeństwa, umów sprzedaży, umów spółki, rachunku bankowego itp., czyli wszystkie tłumaczenia, które musimy okazać w urzędzie, banku lub po prostu osobie… która tego wymaga.

TŁUMACZENIA USTNE MIW:

To tłumaczenia konsekutywne oraz symultaniczne. Konsekutywne, czyli następcze: tłumacz rozpoczyna tłumaczenie dopiero w momencie zakończenia wypowiedzi przez prelegenta… przysłowiowa „bułka z masłem” w porównaniu z tłumaczeniem symultanicznym, czyli równoczesnym. Z racji swojej specyfiki często wykonywane w dźwiękoszczelnych kabinach. Wymaga dużo większego skupienia, ponieważ tłumacz jednocześnie musi: słuchać, rozumieć tekst, tłumaczyć mentalnie a następnie odtwarzać tłumaczenie w języku docelowym.

JAKIE USŁUGI ŚWIADCZYMY?

Oczywiście wszystkie powyższe!

Blog tłumacza przysięgłego
Jakie usługi świadczy biuro tłumaczeń w Warszawie MIW?
Tytuł
Jakie usługi świadczy biuro tłumaczeń w Warszawie MIW?
Opis
Lista usług świadczonych przez nasze biuro tłumaczeń. Gwarantujemy profesjonalne podejście do Twoich potrzeb.
Autor
Korekta
Biuro Tłumaczeń MIW